Digg   StumbleUpon   Facebook   Del.icio.us   Croportal       Ispiši   Preporuči

Izlet u povijest antropomorfiziranog stripa

Održano   |     |   06.06.2014.

Izlet u povijest antropomorfiziranog stripa

Šestog lipnja u Gradskoj knjižnici održana je vrlo uspješna strip tribina na kojoj su predstavljene dvije knjige scenarista Željka Mišaka: Potepuh iz Maksimirske šume i Vesela noć u Maksimirskom zvjerinjaku. Antropomorfizam je izraz kojim se opisuje davanje specifično ljudskih osobina životinjama, biljkama, prorodnim fenomenima ili natprirodnom (božanstvima). Gospodin Mišak u iscrpnom predavanju dobro je uputio slušateljstvo na tribini u sve aspekte onoga što bi netko želio znati o ovoj problematici. Sadržaj njegovih knjiga bio je popraćen i zvučnim i glazbenim prilogom što je unjelo i važan multimedijalni način govorenja o nekoj nekoj temi koji se inače događa na svim našim tribinama. Tribina je emitirana na Vijestima iz kulture što je zasigurno važna potvrda kvalitete rada Gradske knjižnice u Virovitici.